“Şahsiyet” izleyicisiyle buluştu

Ay Yapım’ın yeni dijital dizisi “Şahsiyet” izleyici ile buluşuyor.

“Şahsiyet” izleyicisiyle buluştu

Puhutv’de yayınlanan Ay Yapım’ın yeni dijital dizisi “Şahsiyet”in ilk bölümü 17 Mart Cumartesi günü yayına girdi.

Başrollerini Haluk Bilginer ile Cansu Dere’nin paylaştığı “Şahsiyet” adlı dizi 65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agah (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra'nın (Cansu Dere) kesişen yolları ve hayatlarının bir anda tamamen değişmesindeki olay örgüsünü anlatıyor.

Agâh, İstanbul'un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu'nda yalnız ve sakin bir hayat süren emekli bir adliye memuru. Eşi yıllar önce vefat eden Agah’ın kızı ise yurtdışında yaşıyor.

Agâh'ın sıradan yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst oluyor. Hastalığından ötürü yaşadıklarını unutacağı için önce bu duruma üzülse de unutmanın fırsat olduğunu düşünerek yıllar önce planladığı fakat devamlı ertelediği cinayeti işlemeye karar veriyor. Ne de olsa işleyeceği cinayeti gelecekte hatırlamayacak ve vicdan azabı çekmeyecektir.

Çekimlerine 2 ay boyunca hazırlanan dizide, Haluk Bilginer ve Şenay Gürler tango sahnesi için özel tango dersleri alırken, Cinayet büro amirliğindeki polis Nevra’yı canlandıran Cansu Dere ise rolü için silah eğitimi aldı. Cansu Dere, atış eğitiminin yanı sıra, karakterinin psikolojisini izleyiciye doğru yansıtabilmek için, emekli bir kadın komiserden yardım aldı.

Merakla beklenen dizide, 9 yıl aradan sonra ilk kez ekran karşısına çıkan Müjde Ar da rol alıyor. Usta oyuncu Onur Saylak’ın, uluslararası festivallerde ödül alan “Daha” filminden sonra ilk kez bir dizi için yönetmen koltuğuna oturduğu “Şahsiyet”, 60 dakika olarak yayınlanacak. Hakan Günday ise yazdığı ilk dizi senaryosu “Şahsiyet”i kendi özgün hikayesinden alıntıladı.

Dizide, Haluk Bilginer, Cansu Dere,Müjde Ar,Hüseyin Avni Danyal, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili, Şenay Gürler, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk, Ayhan Kavas rol alıyor.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..