Şair İsmail Yılmaz'in şaşırtan Ahmet Kaya benzerliği

ÖZEL HABER - Eski milli boksör, şimdilerin şairi İsmail Yılmaz'ın rahmetli sanatçı Ahmet Kaya'ya olan benzerliği herkesi şaşırttı.

Şair İsmail Yılmaz'in şaşırtan Ahmet Kaya benzerliği

Geçtiğimiz haftalarda bir şiir albümü çıkaran İsmail Yılmaz, kendisini yolda görenlerin gözlerine inanamadığını söyledi. İsmail Yılmaz,"Ahmet Kaya hem şarkıları hem de duruşuyla Türkiye'nin en önemli sanatçılarından biriydi. Rahmetliye hem görüntü hem ses olarak benzemekten çok mutluyum. Ahmet Kaya'nın yaşamını anlatacak bir sinema filminde seve seve oynarım" açıklamasını yaptı.

'Gülten Kaya ile tanışmak istiyorum'

"Gülten hanım  ile tanışmak istiyorum, bana destek olursa çok sevinirim. Amacım Ahmet Kaya'ya olan benzerliğimi kullanmak değil. Onun yerini kimse dolduramaz tabii. Bizler Ahmet Kaya'nın tırnağı olamayız" şeklinde konuştu. Amacının şiirlerinin herkes tarafından bilinmesini duyulmasını sağlamak olduğunu da belirten İsmail Yılmaz'ın şiir albümünü ünlü sanatçı Selda Bağcan'ın şirketi Majör Müzik çıkarttı. İsmail Yılmaz'ın okuduğu şiirlerin müziklerini Ahmet Kaya'nın aranjörü Osman İşmen'in yaptığı öğrenildi.  

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..