Savaş gemileri Akdeniz'e ilerliyor

Suriye krizinde gerilim artıyor, savaş gemileri Akdeniz'e doğru ilerliyor.

Savaş gemileri Akdeniz'e ilerliyor

Suriye'de yaşanan olaylardan sonra Türkiye, ABD, Rusya, İsrail, İran ve İngiltere'den art arda resmi açıklamalar geliyor. Alınan haberlere göre ABD savaş gemilerini Akdeniz'e doğru ilerletme talimatı verdi. Rus savaş gemilerinin ise daha önceden Akdeniz'e çıktığı ve Suriye kara sularında savaş nöbeti tuttukları öğrenildi. Güney Kıbrıs'taki Akrotiri hava üssüne çok sayıda İngiliz savaş uçağı indi.

ABD DONANMASI AKDENİZ'E SEVK EDİLDİ

ABD Virginia'daki USS Harry Truman ve diğer savaş gemileri Norfolk deniz üssünden ayrıldı.

ÇİN: KARŞILIK VERECEĞİZ

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Fıng, ülkesinin hiçbir dış baskıdan etkilenmeyeceğini ve ABD'nin ticari gerilimi artıran eyleme girmesi durumunda karşılık vereceğini belirtti.

BEYAZ SARAY: SURİYE'YE SALDIRI İÇİN HENÜZ KARAR VERİLMEDİ

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, seçeneklerin değerlendirildiğini ve henüz karar verilmediğini bildirirken, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert ise, sosyal medya hesabında "Beşar Esad rejiminin kimyasal silah kullanımının tarihi hakkında ihtilaf edilecek bir durum yok" diye yazdı.

İNGİLTERE KARARINI VERİYOR

İngiltere Başbakanı Theresa May, Suriye'ye muhtemel bir operasyonu görüşmek üzere bugün kabinesini topluyor.

İSRAİL: HARİTADAN SİLERİZ

İran'ın tehditlerine yanıt veren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "İsrail'in siyasetini üç cümleyle özetleyeyim: Saldırıya karşı hücum, savunma ve caydırma için saldırı ile İsrail'i yok etme tehdidinde bulunan herkese saldırı.İran yöneticilerine bir mesajım var: İsrail'in kararlığını test etmeyin" diye konuştu. İsrailli askerler ise "Eğer İran, Suriye topraklarını kullanarak İsrail'e saldırırsa biz de Beşar Esad rejimini haritadan ve dünyadan sileriz" dedi.
 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..