SON DAKİKA HABERLERİ

'Seçim sonuçları Kılıçdaroğlu’nun kimyasını bozdu'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, “24 Haziran seçim sonuçları, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimyasını bozdu” dedi.

'Seçim sonuçları Kılıçdaroğlu’nun kimyasını bozdu'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Twitter üzerinden bir açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, şöyle konuştu:

"24 Haziran’da; Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin adayından % 22,6 fazla oy aldı ve % 52,6 ile Cumhurbaşkanı seçildi. Milletvekili seçiminde AK Parti, % 42,6 ile CHP’den % 100 fazla oy aldı ve 295 milletvekili çıkardı. Hala kaybeden, Erdoğan/AK Parti, kazanan Kılıçdaroğlu/CHP öyle mi?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye karşı dokuzuncu kez seçimi kaybetme rekorunu kırdı. Kılıçdaroğlu, kendine ait seçim kaybetme rekorlarına,son seçimde bir yenisini ekledi.

Kılıçdaroğlu, CHP’ye daha fazla oy ve vekil kazandırmayı ve CHP’yi birinci parti yapmayı hedefleyen bir lider değildir. Kılıçdaroğlu, AK Parti vekil sayısını azaltmayı; partisinin oyunu düşürse de başka partilere barajı geçirmeyi hedefleyen,bunu da başarı sayan bir liderdir.

Partisi dışındaki partilerin başarısı için çalışan, başka partilerin başarısını kendi başarısı sayan ve hatta bir de bunlarla övünen biri her hangi bir partiye genel başkan olur mu? Elbette olmaz. Ama konu CHP olunca, bu oluyor/olabiliyor. Sahi, bu nasıl particilik?

Anlamadığım/cevabını bulamadığım soru şu: Recep Tayyip Erdoğan dokuz seçimi kazandığı, Kemal Kılıçdaroğlu ise dokuz seçimi kaybettiği halde, nasıl oluyor da hep kaybeden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti oluyor da kazanan hep Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP oluyor? Sahi siz anladınız mı?"

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..