"Seni yavaş yavaş öldüreceğim"

Gaziantep'te eşini yaralayıp hem bir bacağını hem de karnındaki bebeğini kaybetmesine neden olan sanık için mütalaa verildi.

"Seni yavaş yavaş öldüreceğim"

Gaziantep'te 7 yıl boyunca karısına işkence yapan, son olarak hamile olduğu dönemde onu derin bıçak darbeleriyle yaralayıp karnındaki bebeği ve bir ayağını kaybetmesine neden olan sanık M.A.A. hakkında mütalaa verildi. 

26 yaşındaki Çağlar Aşık, kocası M.A.A. tarafından ağzı bağlanarak yumruk ve tekmelerle, ardından sopa ile darbedilmişti.

ÖNCE DÖVÜP BIÇAKLADI, SONRA POMPALIYLA VURDU

M.A.A., eşini derin bıçak darbeleri ile yaralamış, kanlar içerisinde kalan hamile karısına dakikalar süren işkencenin ardından pompalı tüfekle ateş etmişti. 

ÇOCUKLARININ GÖZLERİ ÖNÜNDE İŞKENCE YAPTI

Çocuklarının gözü önünde işkence gören ve hem karnındaki bebeğini hem de ayağını kaybeden Aşık’ın eşi hakkında mütalaa verildi. 

Gaziantep 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya işkence gören Aşık ve ailesi, tutuklu sanık M.A.A. ve avukatları katıldı. 

YARDIM ÇIĞLIĞI ATINCA AĞZINI BEZLE BAĞLADI

Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanığın eşi Çağlar Aşık'a nedensiz kıskançlık duyduğu ve şiddet uyguladığını, olay günü de eşini dövdüğünü, odaya kapatarak bıçakladığını, bu sırada mağdurun yardım istemesi üzerine ağzını bezle bağladığını belirtti. Cumhuriyet Savcısı, Çağlar Aşık'ı yakın mesafeden bacağından vurulduğunu beyan etti. 

“SENİ YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRECEĞİM” 

M.A.A.'nın Çağlar Aşık’a, “Hemen ölmeyeceksin, seni yavaş yavaş acı çektirerek öldüreceğim" dediğini ifade eden savcı, Çağlar Aşık'ın bacağının kesildiğini ve bebeğinin ağır travma sonucu alındığını kaydetti. 

Öte yansan savcı, sanığın ‘nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘zorla hürriyetten alıkoyma’, ‘olası kasıtla yaralama’ ve iki kez ‘silahla tehdit’ suçlarından cezalandırılmasını talep etti. 

Duruşma, eksik belgelerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi. 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..