Sergei Lavrov'dan açıklama: Amacımız sonuca ulaşmak

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Suriye Müzakereler Komisyonu Başkanı Nasır el-Hariri ile Moskova'da bir araya geldi.

Sergei Lavrov'dan açıklama: Amacımız sonuca ulaşmak

Sıcak saatlerin yaşandığı Suriye’de terör örgütleri PKK, KCK, YPG ve IŞİD’e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken Rusya’dan yeni bir açıklama daha geldi. Bu ayın sonunda yapılmasına karar verilen Soçi Zirvesi ile ilgili konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, açıklamalarını Suriye Müzakereler Komisyonu’nun Başkanı Nasır el-Hariri ile yaptığı görüşmeden sonra yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanı, Soçi Zirvesi’nin temel amacının, Suriye’de diyalogun, Suriye halkının uzun zamandır beklediği sonucu vermesi için BM nezdindeki Cenevre sürecinin işleyişini sağlamak olduğunu söylerken, “Soçi Zirvesi’ne davet edilenler listesini öyle biçimlendirmeye çalıştık ki, Suriye hükümeti ve muhalefetini toplumunun tüm temsilcilerini tek çatı altında toplama amacına varılsın” dedi.

Sergei Lavrov, bölgede durumun geçen yıla oranla daha iyi olduğunu dile getirirken, “IŞİD’in hedefi olan halifelik başarısız oldu” yorumunu yaptı.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..