Sosyal medyadaki sahte hesap kafaları karıştırdı!

Edirne Valiliği adına sosyal mecrada açılan, sahte hesap Edirne’deki velilerin akıllarını karıştırdı.

Sosyal medyadaki sahte hesap kafaları karıştırdı!

Twitter’da Edirne Valiliği adına sahte bir hesap açılarak 28 Şubat Çarşamba günü eğitime bir gün ara verilerek okulların tatil edildiği paylaşımı yapıldı. Bu paylaşımı gören öğrenci velileri, Edirne Valiliği resmi internet sitesine hücum etti.
Resmi internet sitesinde ise 27 Şubat Perşembe günündeki izinle ilgili bilgi olduğu görüldü.

Edirne Valiliği adına açılan sahte hesap üzerinden yapılan paylaşımda yer alan ifadeler şu şekilde;
“İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı ve muhtemel buzlanma nedeniyle il merkezinde ve tüm ilçelerimizde bulunan resmi, özel, ilk ve orta dereceli okullarımız 28 Şubat Çarşamba günü bir gün Valilik kararı ile tatil edilmiştir.”
Sahte hesap üzerinden yapılan paylaşıma inanan öğrenciler, Edirne Valiliği’nin resmî sitesinde araştırma yaparken, yapılan yalan paylaşım sosyal medyada tartışmalara sebep oldu.Edirne Valiliği resmî sitesinde yapılan en son paylaşımda yer alan açıklama ise şu şekilde;
“İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı ve muhtemel buzlanma nedeniyle il merkezinde ve tüm ilçelerimizde bulunan resmi-özel ilk ve orta dereceli okullarımız 27 Şubat Salı günü (1 gün) valilik kararı ile tatil edilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de 27/02/2018 tarihinde izinli sayılacaktır.”

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..