SON DAKİKA HABERLERİ

Susmayan acı Madımak! Kızılırmak boylarında bir şehir

Madımak'ın 25. yılında da o acı tarifsiz bir şekilde yaşanıyor...

Susmayan acı Madımak! Kızılırmak boylarında bir şehir

Üzerinden 25 yıl geçti, bir acı var ki asla susmuyor... Elleri zalimlerin yakasına yapışmış durmadan haykırıyor. Çığlığı tarihin sayfalarında büyüyerek geliyor.  Her 2 Temmuz'da Sivas'ta hala yangın ve is kokan Madımak'ın önünden beyaz bir bulut havalanıyor.  Ahlarıyla çınlıyor gökyüzü, aydınlık ve sevgi ışıldayan gözleri bize bakıyor. Adalet yerini bulana dek susmayacak bu yara hala kanıyor. Katliamın 25. yılında susmayan bu acının dilleri, nefesleri olmak istedik. 

Yıllar önce Ozan Ruhsati'nin yaptığı bu  eseri, dize dize seslendirdik. İçimizdeki isyanla aktı hançerimize. Büyütmek istedik avazlarımızla...

KIZILIRMAK BOYLARINDA BİR ŞEHİR:

İber Profüksiyon'un bir hediyesi, aranjesi Levent Karabacak'a ait. Müzik yönetmenliğini Serkan Akcakoç yaptı. Çok değerli müzisyenlerin sazlarıyla demlendi. 36 sanatçı seslendirdi. Dizelerin okuma sırasına göre yer alan yorumcular: Tarık Sönmez, Arzu Şahin, Ender Balkır, Abidin Biter, Güler Duman, Onur Akın, Erensoy Akkaya, Grup Abdal, Hüseyin Turan,  Gülay, Ayaz Arzen,  Ebru Keleş, Mustafa- Müslüm Eke, Nilüfer Sarıtaş, Gülten Benli, Tolga Sağ, Cengiz Özkan, Nihal Kösedağ, Apalos Lermi, Nevzat Ak, Özcan Türe, Fulya Koç-Haydar Bıçakçı, Hüseyin Uğurlu, Türkü, Aydın Öztürk, Mazlum Çimen, Yılmaz Çelik, Oğuz Aksaç, Gökçen Karaman.

KORO: Erdil Beyazgül, Yılmaz Er, Taylan Özgür Ölmez, Uğur Bulut, Levent Karabacak. 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..