SON DAKİKA HABERLERİ

Tacizci öğretmene 3 yıl hapis cezası verildi

Kadıköy iskelesinde 34 yaşındaki D.Ş.'nin kalçasına dokunan A.Y isimli öğretmene 3 yıl hapis cezası geldi.

Tacizci öğretmene 3 yıl hapis cezası verildi

Bandırma'da yaşamını sürdüren öğretmen Ahmet Y. (28) gezmek için 19 Kasım'da Kadıköy rıhtıma geldi. Alkollü olan öğretmen 15.30 sularında dolaşırken önünde yürüyen 34 yaşındaki bir kadının kalçasına dokundu.

Durumdan oldukça rahatsız olan mağdur kadın D.Ş. olay yerindeki polislerden yardım istedi.

Olay sonucunda hakim karşısına çıkan Ahmet Y. savunmasında iftiraya uğradığını iddia etti. Bunun üzerine 28 yaşındaki öğretmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı soruşturmada iftiraya uğradığını savunan sanığa karşı savcı, mağdur olan 34 yaşındaki kadının daha önce hiç tanımadığı bir kişiye iftira atmasının herhangir bir gerekçeye bağlı olamayacağını düşünerek Ahmet Y. hakkında "basit cinsel saldırı" suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Anadolu 15. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık  Ahmet Y. katılmadı. Mağdur D.Ş. ise mahkemeye avukatıyla beraber geldi. 

Duruşma sonunda hakim, bir kadının tanımadığı bir erkeğe iftira atmasını gerektirecek herhangi bir nedenin olmadığına kanaat getirerek sanık öğretmen Ahmet Y.'nin 3 yıl hapis cezasına mahkum edilmesine karar verdi.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..