SON DAKİKA HABERLERİ

Tinder 'tinder olalı' böyle ilgi görmedi

Çöpçatanlık uygulaması Tinder hiç bu kadar ilgi görmemişti.

Tinder 'tinder olalı' böyle ilgi görmedi

9 Şubat’ta başlayan 2018 Kış Olimpiyatları Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde devam ederken yarışmacı sporcular çöpçatanlık uygulaması Tinder’a yoğun ilgi gösterdi.

Olimpiyat komitesinden yetkililer yaptıkları açıklamada daha önce hiçbir organizasyonda böylesine fazla sayıda prezervatif dağıtmadıklarını ifade etmişlerdi. Komite sporculara toplam 110 bin prezervatif dağıttı.

Pyeongchang kentinde düzenlenen 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda yarışan sporcular ünlü çöpçatanlık uygulaması Tinder'a akın etti. 1988’den beri olimpiyat oyunlarında olimpiyat köyünde kalan sporculara toplam 110 bin prezervatif dağıtılırken bu rekor sayıda Tinder’ın katkısı azımsamyacak kadar fazla.

Rio 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda atletlerin kullandığı ve daha sonra tüm dünyada hızla yaygınlaşan Tinder, Pyeongchang’da da atletlerin en çok kullanacağı uygulamaların başında geliyor. Atletler Tinder hesaplarındaki profillerinin paylaştıkları bir Instagram hesabı bile açtılar.

Atletler profillerinde müsabaka sırasında ve antrenmanda çekilmiş fotoğraflarıyla beraber günlük hayatlarından da kareler paylaşırken yaşantıları hakkında ufak bilgilere de sayfalarında yer veriyor.

Korea Biomedical Review'dan alınan bilgilere göre prezervatiflerin toplam değeri 93 bin dolar oldu. Olimpiyat komitesinden yetkililer yaptıkları açıklamada daha önce hiçbir organizasyonda böylesine fazla sayıda prezervatif dağıtmadıklarını söylediler.


 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..