SON DAKİKA HABERLERİ

Türk jeti İran'da düştü!

Tahran'ın güneyinde özel Türk jeti düştü.

Türk jeti İran'da düştü!

Reuters Haber Ajansı'nın aktardığına göre, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelen bir özel jet İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde düştü.

İran'ın ISNA haber ajansı, uçaktaki 11 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Uçağın özel jet olduğunu ve arama kurtarma ekiplerinin bölgeye sevk edildiğini bildirdi.

UÇAKTA 11 KİŞİ VARDI

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Hakan Tekin tarafından da düşen uçağın özel jet olduğu teyit edildi. Tekin, uçakta 3'ü mürettebat 8'i yolcu 11 kişinin bulunduğunu doğruladı. Uçağın düştüğü yerin tespit edildiğini ve ekiplerin kaza bölgesine ulaşmaya çalıştığını aktardı. Hakan Tekin düşüş nedenine ilişkin şu anda herhangi bir bilgi bulunmadığını ifade etti.

BAKANLIKTAN TEYİT

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a gelirken düşen TC-TRB kuyruk tescilli Bombardier CL600 tipi özel Türk jetinin Başaran Yatırım Holding’e ait olduğunu bildirdi. Bakanlık kaynakları, uçakta 8 yolcu ile 3 mürettebat bulunduğunu belirtti. Uçağa ait son radar görüntüsünün İran’ın İsfahan eyaletinin 8 mil batısında alındığı bildirildi. Uçağın dağlık bir bölgeye düştüğü, kurtarma ekiplerinin olay yerine ulaşmaya çalıştığı belirtildi.

BEKARLIĞA VEDA PARTİSİNDEN DÖNÜYORLARDI

Uçağın Hüseyin Başaran’a ait olduğu aktarıldı. Uçakta Hüseyin Başaran’ın kızı Mine Başaran ve 7 kız arkadaşının bulunduğu bildirildi. Mine Başaran'ın kız arkadaşlarıyla Dubai’ye ‘bekarlığa veda partisi’ne gittiği ve Türkiye'ye dönüşte kaza yaşandığı öğrenildi.

UÇAKTA BULUNAN YOLCULAR

Uçakta, Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh, Sinem Akay'ın bulunduğu öğrenildi.

DÜŞEN UÇAĞIN MODELİ

Düşen uçak çift motorlu Challenger 604 ve  Kanadalı Bombardier şirketi tasarımıydı.. Orta menzilli uçağın yolcu kapasitesi onikiydi. 

PİLOTLARIN KİMLİKLERİ AÇIKLANDI

Kazada yaşamını yitiren kaptan pilot ve ikinci pilotun kimliği belli oldu. Kaptan pilotun eski Türk Hava Kuvvetleri'nden Melike Kuvvet, ikinci pilotun ise Beril Gebeş olduğu öğrenildi.

DÜŞEN UÇAĞIN İLK GÖRÜNTÜSÜ İDDİASI

Tasnim Haber Ajansı düşen uçaktan ilk görüntüler olduğu iddiasıyla fotoğrafı paylaştı.

KEREM KINIK'TAN AÇIKLAMA

Kerem Kınık, sosyal medya hesabından ;"İran Kızılayı arama kurtarma Ekiplerini yola çıkarttı. Bölgeye ulaşmalarının en az 3-4 saat süreceğini düşünüyoruz, bölgede hava koşulları da oldukça kötü" paylaşımını yaptı. 

 

 

 

 

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..