Türkiye füzeleri Afrine çevirdi

Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki Hawk füzelerini Afrine çeviren TSK Suriye sınırına takviye amaçlı sevkiyata devam ediyor.

Türkiye füzeleri Afrine çevirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırındaki 40 kilometre menzilli Hawk füzelerini Afrine çevirirken aynı zamanda birliklere takviye amaçlı zırhlı personel taşıyıcıları ve sinyal kesici askeri araçlar da Hatay'a gönderildi.

Afrin operasyonu kapsamında Hatay'ın sınır ilçeleri Hassa, Kırıkhan ve Reyhanlı'daki birliklere zırhlı askeri araç sevkıyatı devam ederken, sınır karakollarında ise alt yapı ve savunma sistemleri en üst düzeye çıkartıldı.

Afrin'e sınır komşusu olan Kırıkhan ilçesindeki 12. Hawk Batarya Komutanlığında bulunan çok sayıda Hawk füze bataryasının da namluları Afrin'in Qude, Ma'mal Üshangi ve Sate ilçelerine doğrultulmuş pozisyonda.

Hava savunma sistemleri arasında önemli bir yeri olan Hawk füzelerinin 40 kilometre menzili bulunuyor.

Suriye sınırına dev sevkiyat

Suriye sınırında hareketlilik devam ediyor. TSK sınır güçlerine takviye amaçlı 24 zırhlı personel taşıyıcı ve sinyal kesici askeri araç Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gönderdi

Türkiye'deki çeşitli birliklerden tırlar üzerinde gönderilen araçların güvenlik önlemleri altında Suriye sınırındaki birliklere sevk edilen araçların, takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi. 

Öte yandan, hudut birliklerinin Afrin sınırında, 24 saat zırhlı araçlarla sık sık devriye attığı ve kulelerden termal kameralarla sınır hattını izlediği öğrenilirken, sınıra yakın bazı noktalara beton bloklarla mevzi yapıldığı görüldü.

Kırıkhan ilçesi karşısındaki terör örgütü PYD/PKK kontrolünde yer alan Afrin'e bağlı Nesreyieh bölgesi yakınlarındaki birkaç noktada yoğun dumanların yükseldiği görüldü.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..