Türkiye'yi NATO'ya şikayet ettiler!

Afrin Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 567 oldu. Lüksemburg ise Türkiye'yi NATO'ya şikayet etti.

Türkiye'yi NATO'ya şikayet ettiler!

Afrin'de ÖSO güçleri ile birlikte teröristlere karşı operasyon başlatan TSK, birçok bölgeyi ele geçirdi... TSK'dan yapılan açıklamaya göre, bu zamana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3567 oldu. 

Bu operasyonlar devam ederken, Avrupa'da Zeytin Dalı Harekatı'nın durdurulması için büyük bir çaba içerisine girdi. Türk askerinin teröristlere karşı geri adım atmasını isteyen Avrupa ülkeleri arasında son olarak Lüksemburg katıldı.

NATO'YA ŞİKAYET ETTİ

Ensonhaber'in haberine göre Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’e Türkiye ile ilgili bir mektup gönderdi. Asselborn; mektupta Türk askerinin bölgedeki ilerleyişi nedeniyle endişe duyduklarını ifade etti. 

"ENDİŞELİYİZ"

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn, mektupta şu ifadelere yer verdi: "Bu harekatın gerçek bir felakete yol açmasından endişe ediyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Zeytin Dalı harekatının başlatılmasının ardından insani yardımda bulunan kişilere erişim ciddi şekilde kısıtlandı."

 

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..