Türkler mahsur kaldı!

Türkler, Yunanistan’da mahsur kaldı! Detaylar haberin devamında…

Türkler mahsur kaldı!

Ege’de öğlen saatlerinde başlayan fırtına Ege’nin kıyılarına vurdu. Feribot seferlerinin iptal edilmesi üzerine 40 Türk, Yunan adalarında mahsur kaldı.
Bodrum ilçesi başta olmak üzere çıkan fırtına Ege’de hissedilirken, özellikle Yunanistan’ın İstanköy adasında fazlasıyla etkisini gösterdi. Fırtına denizde 90 kilometre hıza ulaştı. Denizde fırtınanın hızının artması sebebiyle sabah Yunan adalarına giden feribotların geri dönüşleri iptal edildi. Yunanistan’ın İstanköy adası başta olarak Rodos, Mikonos, Kalimnos’da 40 Türk vatandaşı mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşların yarın sabah Bodrum’a dönecekleri öğrenildi.

Göztepe Bodrum Futbol Akademisi bölge sorumlusu Emrah Çatak, günübirlik tatil için İstanköy adasına giden ziyaretçilerin, hava şartlarından dolayı feribot seferlerinin iptal edildiğini ve adada mahsur kaldıklarını açıkladı.
Çatak, havalimanının da kapalı olduğunu ifade ederek, mahsur kalan ziyaretçilerin yarın ilk seferle Bodrum’a döneceklerini belirtti ve feribot firmasının hiçbir masrafı karşılamadığını da açıkladı.

Gün içinde Bodrum’da hafif bir şekilde esen rüzgarın akşam saatlerine doğru hızı arttı. Fırtına günlük yaşamda olumsuz etkiler doğururken, Yarımada’nın güney sahillerini de büyük dalgalar vurdu. Sahil kenarlarında hizmet veren firmalar ve çalışanları, dalgalardan zarar görmemek için çeşitli tedbirler alarak kendilerini korumaya çalıştı. Meteorolojiden gelen bilgilere göre fırtına gece saatlerinde etkisini yitirecek. Gece saatlerinden sonra yaşamın normale dönmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..