Twitter kapanıyor mu?

Son günlerde Twitter'ın kapanma trendi kafaları karıştırdı. Peki gerçekten Twitter kapanacak mı? İşte Twitter'la ilgili son durum...

Twitter kapanıyor mu?

Twitter kapanıyor mu? Twitter son günlerde dev sitenin kapanacağına dair söylentilerle gündeme oturdu. Peki Twitter kapanacak mı? Sizler için araştırdık.

TWİTTER'IN KAPANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Twitter'ın kapanması söz konusu değil; ancak günler önce şirket üçüncü parti uygulamalarına olan desteğini çekeceğini, bu yolu kapatacağını açıklayınca kullanıcılardan tepki çekmiş, kullanıcılar tepkilerini yine Twitter üzerinden dile getirmişti. 

ŞİRKET DESTEĞİNİ ÇEKİYOR

Ancak Twitter gelen tepkiler üzerine kararını değiştirdi; daha doğrusu erteledi. Daha önce yapılan açıklamadan geri dönüş yapan firma, Talon, Tweetbot, Tweetings ve Titterrific gibi üçüncü parti Twitter uygulamalarından desteğini çekme planını erteledi. Mikroblog hizmeti bu uygulamaların bildirim gönderme ve yayınları güncelleme yeteneklerini 19 Haziran tarihi itibariyle durduracaktı ve bu da uygulamaların temel olarak kullanılamaz olması anlamına geliyordu.

Ayrıca 6 Nisan'da Twitter'da meydana gelen teknik bir sorun nedeniyle tweet'lerin geç düşmesi ve erişimin kopması da Twitter'ın kapandığı yönünde asılsız iddiaları ortaya çıkarmıştı.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..