Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu Bu Yazın Plaj Modasını Açıkladı

Ünü sınırlarımızı çoktan aşıp tüm dünyaya yayılan modacı Atıl Kutoğlu plaj modasına dair her şeyi Magazin 8’e anlattı.

Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu Bu Yazın Plaj Modasını Açıkladı

Tatil planları yapanlar, Mayomu, parmak arası terliğimi giydim sahile indim dönemi çoktan bitti. Artık deniz kenarları da podyumları aratmıyor. Plaj çantama ne koyacağım diye dertlenenler... Hazırsanız Atıl Kutoğlu 2018’e damga vuracak plaj modasının ip uçlarını vermeye başlıyor.

Plajlarda el işi, tığ işi, tıpkı annelerimizin dolabındaki gibi kıyafetlerin çok moda olduğunu belirten Kutoğlu, püsküllü olabilir, kısa olabilir,  veya uzun olabilir kaftan tarzı olabilir. Ayrıca bunun yanın kaftan demişken etnik çizgiler Türk motifleri çok gündemde olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Çeşme’de rastladığımız ünlü şarkıcı Gülşen belli ki modayı yakından takip ediyor. Baksanıza tıpkı modacı Atıl Kutoğlu’nun dediği gibi kaftan pareosunu sırtına geçirmiş, plaja öyle inmişti.

Tabi sadece kaftan deyip seçenekleri kısıtlamamak lazım.

Ünlü modacı Tülbent elbiseler ve gömleklerin son derece moda olduğunu ayrıca keten gömlek ve elbiselerin de ve mayoların üzerinde uçuş uçuş giyilebileceğini de ekledi.

Peki ya renkler… Uzun yıllardır hüküm süren siyah bikini modasından sıkılmadınız mı?

Atıl Kutoğlu canlı renkler, pembeler, kırmızılar, turkuaz, mavi tonları, yeşil, oranj, tüm bunların plajlarda güzel göründüğünü söyledi.

Üstelik canlı renklerdeki plaj kıyafetleri, bronz teni de ön plana çıkarıyor.

Kutoğlu bu konuda Yanık tenlerde ise daha çok dikkat ediliyor ve tercih edildiğini söyledi. 

Moda tutkunu Özge Ulusoy da fosforlu renkli mayo trendine çoktan ayak uydurmuş. Atıl Kutoğlu’nun tavsiyelerinin ne kadar doğru olduğunu zaten bu görüntüler belli ediyor.

İpek ve şifon kumaştan yapılan her şey çok moda

ipek şifon çok kullandığını söyleyen Kutoğlu kendi koleksiyonunda da hazırladığı yaz ve plaj kıyafetlerinde kullandığını belirten ünlü modacı ipek şifon benim vazgeçilmez kumaşım diye de ekledi.

İpek şifonun dikkatli kullanılması gerektiğinin uyarısını yapan Kutoğlu "Çünkü çok hassas deniz suyuyla temas ettiğinde bazen biraz hasar görebiliyo ama bence şok şık" diye konuştu

Türkiye’de plajı podyuma çevirip şifon kıyafet modasına öncülük eden Hadise ve Gülşen gibi şık görünmek istiyorsanız Atıl Kutoğlu’nu dinlemeye devam edin.

Bu sene hanımlar çok şanslı. Çünkü plaj modasının yelpazesi genişledi.

Bu sene hem tek parça mayolar çok gündemde hem de bikiniler çok gündemde hanımların önünde çok geniş bir seçenek var. İpli bikiniler var. İçinde oranj fosforlu renkler var. Drapeli modeller var. Biraz abiye tarzı görünen mayolar var.

Üstelik 2016 yazında mayo, bikini konusunda atış serbest. Çünkü 70’lerin rüzgarları da sahillerde esmeye başladı.

 

Dost başa düşman ayağa bakar derler ama kadınların ayağa bakması düşmanlıktan değil ayakkabı tutkusundan. Peki plajda parmak arası terliğe alternatif neler giyilebilir?

"Çok şık sandeletler var. Üzeri kristal taşlı nerdeyse abiye olabilecek sandaletler var. Bunları giyerek plajın en şık hanımı olmak mümkün"