SON DAKİKA HABERLERİ

Ünlü müzisyenden sonra o da Karslıymış!

Kim Kardashian'ın aile köklerine ait fotoğrafları yayınlandı.

Ünlü müzisyenden sonra o da Karslıymış!

Ailesiyle birlikte yaptığı programla ünlenen Ermeni asıllı ABD'li TV yıldızı Kim Kardashian'ın aile kökleri Türkiye'ye dayanıyor. Soyağacı ortaya çıkan Kardashian ailesinin Erzurum'da ve Kars'ın Karakale köyünde yaşamış atalarına ait fotoğrafları İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınladı.

1900'lü yılların başında kızları Vartanuş'u yanına alarak Erzurum'dan California'ya göç eden Kim Kardashian'ın büyük büyük babası Hovhannes Miroyan ile büyük büyük annesi Lusyak Çorbacıyan, ABD'de kızları  Vartanuş'u Arakel Arekelyan ile evlendirdiler. Bu evlilikten doğan kızları Helen Arakelyan ise Kars göçmeni Arthur Kardashian ile hayatını birleştirdi.Kim Kardashian'ın aurası ve enerjik yapısını babaaanesi Helen'den aldığı söyleniyor.

Arthur-Helen çiftinin evliliğinden doğan oğulları Robert ünlü bir avukat oldu ve Amerikalı yapımcı Kris Jenner ile yaptığı evlilikten Kim doğdu.Baba tarafından Kars kökenli  Kim Kardashian'ın  büyük dedesi Tatos, 1913 yılında Türkiye'den ayrıldı.

 

Geçen yıllarda ünlü Amerikalı müzisyen Bob Dylan’ın da Nobel ödülü aldığı kitabında babaannesinin Kars’ın Kağızman ilçesinden olduğunu belirtmesi,Kağızmanlıları gururlandırmıştı.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..