Ünlü Resimlerdeki gizli mesajlar

5 ünlü Resme yerleştirilmiş gizli mesaj ve kodları sizin için derledik.

Ünlü Resimlerdeki gizli mesajlar

Tivadar Kosztka Csontvary - Balıkçı Tablosu
Tivadar Kosztka Csontvary'nin 1902 yılında yaptığı 'Balıkçı' resminde gizli bir sır var. Resmi ortadan ikiye bölüp bölünen yere ayna yerleştirildiğinde bir taraf, yaşlı bir adamın barış içerisinde ellerini çenesinin altında birleştirdiği ve tepsi gibi durgun bir denizi yansıtırken; diğer yansıma  balıkçının gerçek bir iblise dönüştüğünü ve iblisin arkasında azgın dalgaların yükseldiği görülüyor. Bunun anlamı ise her insanın sağ tarafında tanrı sol tarafında şeytan vardır.

Leonardo da Vinci - Son Akşam Yemeği Tablosu

Hz. İsa'nın çarmığa gerilmeden önceki akşam havarileriyle yediği son yemek resminde 2003 yılında italyan müzisyen Giovanni Maria Pala nota yazımında kullanılan portreleri resmin üzerine yerleştirerek resim boyunca havarilerin ellerini ve ekmeklerini eşleştirerek yüzyıllardır bilinmeyen bir melodi ortaya çıkardı.İlk bakışta notalar anlam ifade etmesede Leonardo da Vinci'nin müziği sağdan sola doğru yazdığı hatırlanınca notalar ters çevrilmiş ve 48 saniyelik bir müzik ortaya çıkmıştır.


Leonardo da Vinci - Mona Lisa
Mona Lisa  tablosu hakkında yüzlerce teori ortaya atılmıştır, bunlardan biri ise Mona Lisa'nın gözlerinin içine büyüteçle bakıldığında küçük numara ve harflerin görüldüğü olmuştur. Sağ gözünde muhtemelen sanatçının isminin baş harflerini ifade eden "L - V" harfleri sol gözünde ise çözülemeyen semboller bulunmuştur.Arka plandaki köprüde 72, resmin arka kısmında ise 169 sayısı görülür.


Michelangelo - Zekeriya Tablosu
Michelangelo1505’te Papa II. Julius için bir tablo yaptı. Papa 2. Julius yaptığı fenalıklar yüzünden nefret ediliyor ve bir felaket olarak anılıyordu. Ünlü ressam yaptığı tabloda Peygamber Zekeriya tasviri papa 2. julius'a benzetmiş ve ondan ne kadar tiksindiğini göstermek için resme gizli bir mesaj gizlemişti. Bu resimde Zekeriya'nın arkasına yerleştirilmiş iki bebekten biri o dönemde ağır bir küfür olarak bilinen bir el hareketi yapmaktaydı. Papa tabloyu Vatika'nın en gözde noktasına yerleştirmiş ve her gün oradan geçerken onurlanıyordu fakat tablo onu tüm kilise cemiyetine rezil etmekteydi. 


Küçük Mozart
Mozart'ın 6 yaşındaki Çizilen bu resmi Mozart'ın çocuk yaslarında gizemli Mason örgütüne mensup olduğu iddia ediliyor. Tüm dünyayı etkileyen Mozart'ın ilerleyen yaşlarında Mason olduğu bilinen bir gerçekti. O dönemlerde resimlerde gömleğin ya da ceketin cebine el sıkıştırarak poz vermek kişinin Masonluğa adanmışlığının göstergesiydi. Profesyonel müzik hayatında bir çok parçasını Mason örgütüyle ilişkilendiren Mozart'ın daha 6 yaşındayken bazı ilkelerin beynine aşılandığı düşünülüyor.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..