SON DAKİKA HABERLERİ

Vatandaşları uyarıyordu! O tuzağa kendisi de düştü!

TÜDER Başkanı Küçük, IMEI numaralarının kopyalanmasına karşı uyarılarda bulunurken, aynı tuzağa kendisi de düştü.

Vatandaşları uyarıyordu! O tuzağa kendisi de düştü!

Vatandaşların uğradıkları haksızlıklara karşı sürekli uyarılarda bulunan Tüketiciler Derneği Başkanı Levent Küçük, dolandırıcıların kurbanı oldu. Küçük, telefonlardaki IMEI numarasını kopyalayan şebekenin ağına düştü. 

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Başkanı Levent Küçük'ün cep telefonunu kopyaladılar. Aynı IMEI (uluslararası mobil cihaz kodu) numarasını başka bir telefona klonlandığını öğrenen Başkan Küçük, durumu anında Bilgi Teknoloji Kurumu'na (BTK) ve Apple'a bildirdi. Olayı Posta'ya anlatan Levent Küçük "En çok şikayet aldığımız konulardan biri de telefon kopyalamalarından geliyordu. Bu yönde vatandaşa sahip çıkarken olay bizim de başımıza geldi. Demek ki herkesin başına geliyor. Tehlike büyük" dedi.

FATURAYI SAKLAYIN

Cep telefonu cihaz faturasının mutlaka saklaması gerektiğine vurgu yapan Başkan Levent Küçük "Faturada yazan IMEI numarası ile cihazın IMEI numarasının birbiri ile aynı olduğuna dikkat edilmeli. Yanlışlık satıcı tarafından düzeltilmezse maddi kayıplar için satıcı aleyhine tüketici hakem heyetine müracaat edilmelidir" diye konuştu.

NASIL ANLAŞILIR?

Türkiye ve dünyada her ay binlerce kişinin telefonu kopyalanıyor. Kopyalandığı belirlenen telefona ".... IMEI no'lu cihaz klonlu listesinde olduğu için ../..2018 tarihinde kullanım dışı bırakılacaktır. Hattınız açık bırakılacaktır" diye mesaj geliyor.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..