SON DAKİKA HABERLERİ

WhatsApp'ta büyük açık!

Milyonların kullandığı WhatsApp uygulaması ''mavi tık'' özelliğiyle tekrar gündeme geldi. Detaylar haberin devamında...

WhatsApp'ta büyük açık!

Milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp uygulaması 2014 yılında ''mavi tık'' özelliğini sunmuştu. WhatsApp'ta yeni anlaşılan bir özelliğe göre kullanıcılar mavi tık özelliğini kapattığında bile kullanıcılar tarafında mesajın görülüp görülmediği anlaşılabiliyor.

MAVİ TIK KAPALI OLSA BİLE OKUNDUĞU ANLAŞILIYOR 
WhatsApp uygulamasında mavi tık özelliği, gizlilik seçenekleri altında hem metin hem de videolar için kapatılabiliyor fakat sesli klipler yani ses kayıtları konusunda eksiklikler ortaya çıktı. Eğer karşınızdaki kişinin çevrimiçi olup olmadığını anlamak istiyorsanız, kişiye sadece 1 saniye uzunluğunda sesli kaydı göndermeniz yeterli. Sesli mesaj gönderdiğimiz zaman mesajımızın hatta daha önceki mesajlarımızın açılıp açılmadığını anlayabiliyoruz. Anlamamız için gerekli olan tek şart ise mesajı alan kişinin sesli kaydı dinlemesi.

MESAJIN AÇILMASI ŞART
WhatsApp'ın mavi tık özelliğini aşmak için kullanıcıların keşfettiği bu küçük hile sayesinde karşınızdaki kişinin mesajı açıp açmadığını ya da çevrimiçi olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. WhatsApp'ın bu açığını kullanabilmek için sesli mesajı gönderdiğiniz kişinin mesajı kesinlikle açması gerekiyor fakat mesajın alıcısı yine de sizden gelen mesajı açmazsa veya doğrudan silerse gizliliğini korumayı başarabilir.

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..