SON DAKİKA HABERLERİ

Yanlışlıkla hesabına 2,5 trilyon euro yatırıldı!

Belçika'da yaşayan Luc Mahieux, banka yetkililerinin yanlışlık yapması üzerine hesabında 2 trilyon euro olduğunu gördü. Zenginliği uzun sürmedi.

Yanlışlıkla hesabına 2,5 trilyon euro yatırıldı!

Belçika'da filmlere konu olacak cinsten bir olay yaşandı. Banka yetkilileri, yanluşlıkla Luc Mahieux isimli birinin hesabına 2 trilyon euro yatırdı. Hata anlaşıldı ve zenginlik kısa sürdü.

Mahieux, kredi kartının limitini değiştirmek için, hesabının bulunduğu bankaya başvurdu. Mahieux, güvenli olmadığını düşündüğü internet üzerindeki bir alışveriş sitesi tarafından kesilen 35 euro'luk otomatik ödemenin de durdurulması talimatı verdi.

35 EURO YERİNE 2 TRİLYON EURO

Banka, otomatik ödemeyi durdurdu. Hesaptan kesilen 35 euroyu da geri çekerek müşterinin hesabına yatırdı. Ancak banka görevlisinin hatası nedeniyle, Luc Mahieux'un hesabına 35 euro yerine yanlışlıkla 2 trilyon 35 euro yatırıldı. Mahieuux, rakamı ilk gördüğü anda şaşkınlık geçirdiğini söylerken "Bir anda tüm sorunlarımın çözüldüğünü düşündüm. Ne de olsa dünyanın en zengin insanıydım" diye düşündüğünü aktardı.

Mahieux, banka şubesini arayarak durumu bildirdi ve kredi kartını da bloke ettirdi. Başından geçen olayı sosyal medya hesabında paylaşan Belçikalıya çok sayıda arkadaşlık isteği geldi.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..