Siyaseten ilk yazım

Yıllarca gazetecilik yaptım ama siyasete hiç girmedim. Habercilik yaptığım yıllarda habercilik neyi gerektiriyorsa hep öyle davrandım.

Irk, din, siyasi görüş vs. gibi  özelliklere  hiç  önem vermedim. Haber yaparken korkmadım hiç bir zaman. Gazeteciliği kullanarak en ufak bir  çıkar-menfaat sağlamadım kendime.

Ofisboyluk’tan muhabirliğe, muhabirlikten edtörlüğe, editörlükten genel koordinatörlüğe  sonra yapımcılığa uzanan bir iş hayatım oldu 25 sene içinde. Kalbimizdeki habercilik sevdası hiç bitip tükenmedi.

Zaman zaman açtığımız internet sitelerini  maddi  olumsuzluklar yüzünden kapattık, sonar tekrar  açtık. Bir dönem yayın hayatına soktuğumuz Sürmanşet isimli ulusal  gazeteyi de yine maddi  imkansızlıklar  yüzünden  kapattık. Nasip olursa  Sürmanşet   yine ulusal yayınına kısa  zamanda  başlayacak.

Artık flasflas.com'da her gün yazılarımla  karşınızda  olacağım. Gazetecilik mesleğine ilk başladğımda  verdiğim sözlere hiç ihanet etmediğim için tekrar tekrar gazetecilik ilkelerine uyacağıma söz vermeyeceğim! Çünkü ben o yemini 25 yıl önce ettim ve asla dışına çıkmadım.

Yalan haber yapmak, gazetecilikten çıkar  sağlamak,  kalemini satmak, kalemini silaha   dönüştürmek  benim için  gazetecilik  adına  edilen bir yemin değil,  aynı  zamanda her gazetecinin namusu  kadar  önemlidir. 

Siyasi yazılar genelde  çok   ağır  olur. Ben yazılarımda  genelde  halk  dili kullanmaya  ve  anlaşılır olmaya  çalışacağım.

Ülkemizin içinden geçtiği  bu olağanüstü   günleri  değerlendirip  hem  iktidar olanları  hem muhalif olanları hem de ülke yönetiminde söz sahibi olanları elimizden geldiğince uyarmaya, fikirlerimizi  anlatmaya çalışacağız.

Doğru yaptığında alkışlayacağımız  kişileri,  kurumları,   siyasetçileri, yanlış yaptıklarında  uyarmaktan, eleştirmekten asla korkmayacağız. Herhangi  bir tarafta değil, doğru tarafta  olmayı tercih edeceğiz.

Yarın görüşmek üzere.

Gününüz aydınlık, fikriniz hür, vicdanınız yanınızda  olsun.