Yolcu uçağı denize çakıldı

Son aylarda büyük felaketler yaşayan Endonezya bu defa uçak faciasıyla sarsıldı!

Yolcu uçağı denize çakıldı

Endonezya'da Lion Havayolları’na ait Boeing 737 Max 8 tipi ve 200 yolcu kapasiteli, JT 610 sefer sayılı uçağın Jakarta-Pangkalpinang seferini yaparken düştüğü belirtildi.

UÇAKTA 188 KİŞİ VARDI

Denize düşen uçağın kalkışından 13 dakika sonra uçuş kulesi ile bağlantısının kesildiği bildirildi.

Uçağın düştüğü bölgeden ilk fotoğraflar haber merkezlerine ulaştı.

Lion Air'e ait uçak, 1 saat 10 dakikalık uçuş için havalanmıştı. İçinde 1'i çocuk ve 2'si bebek olmak üzere 181 yolcu ve 7 kişilik mürettebat bulunuyordu.

Henüz ölü yaralı sayısına ilişkin bir bilgiye ulaşılabilmiş değil.

Pangkal Pinang'daki Depati Amir Havalimanı'nda yolcu yakınları gözyalşarı içinde gelecek haberleri bekliyor

ENKAZA ULAŞILDI

Son dakika gelişmesi olarak uçağın enkazına ulaşıldığı bildirildi.

Lion Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Edward Sirait, uçağın düşmesiyle ilgili "Şu anda herhangi bir açıklama yapamayız. Bütün bilgileri ve verileri toplamaya çalışıyoruz" dedi.

Uçağın enkazına ait olduğu sanılan bazı parçalar denizden toplandı

Endonezya’da en son 2014’te yaşanan uçak kazasında; Airbus 320 tipi uçak Surabaya’dan Singapur’a gitmek için havalandıktan kısa bir süre sonra düşmüş, kazada 162 kişi hayatını kaybetmişti.

Öte yandan Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komitesi Başkanı Soerjanto Tjahjono, Lion Havayollarına ait Boeing 737 MAX 8 tipi JT 610 uçağının, şirketin bünyesine son kattığı yeni uçaklardan biri olduğunu aktardı.

CEO: ÖNCEKİ UÇUŞTA TEKNİK ARIZA YAŞANDI

Lion Air Havayolu CEO'su Edward Sirait gazetecilere, uçağın bir önceki Jakarta uçuşunda teknik bir arıza meydana geldiğini ancak arızanın prosedürlere göre çözüldüğünü açıkladı. Sitrait, havayolu şirketinin aynı tip uçaktan 11 tane daha sahip olduğunu ancak diğer uçaklarda böyle bir sorun yaşanmadığını ifade etti.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..