Yürekleri dağlayan haberde önemli gelişme

İzmir'de su dolu çukura düşerek ölen 2 kardeşin ölümüyle ilgili gözaltına alınan 6 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yürekleri dağlayan haberde önemli gelişme

Tüm Türkiye'nin yüreklerini dağlayan olay dün İzmiri'in Karabağlar ilçesi Uzundere mevkiinde gerçeklşti. Otoban kenarındaki boş arazıde oyun oynayan Yusuf Tencirlioğlu (7) ile kardeşi Ali Tenciroğlu (5)  içi su dolu çukura düşerek hayatını kaybetti. Çukura düşen 2 kardeş dipte çamura saplandı ve suyun üzerine çıkamadı. 2 kardeşin çukura düştüğünü gören çocuklar 2 kardeşin yakınlarına haber verdi. 2 kardeşin yakınları hemen olay yerine koştu. hayatta oldukları tespit edilen 2 kardeşe müdahale eden sağlık ekipleri Dokuz Eylül Üniversitesi ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. 2 kardeş burada tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Soruşturma başlatan Savcılık, bugün 6 gözaltı kararı verdi. Olayda ihmali bulunan şirketin 2 yetkilisi, ve 4 çalışanı gözaltına alındı. Gözaltına alınanların 6’sı da bu akşam saatlerinde çıkarıldıkları mahkemece taksirle ölüme sebebiyet vermekten tutuklandı.

İki kardeşin cenazeleri ise bugün öğle saatlerinde  toprağa verilmek üzere Kahramanmaraş’a gönderildi.

Hürriyet

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..